کد: 7309-357388      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۹ شهريور   تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۹ شهريور    تعداد بازدید : 216

تألیف نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های علوم تلفیقی توسط عضو هیأت‌علمی دانشگاه

نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های علوم تلفیقی (Integrated Sciences) با عنوان علم بدون مرز توسط دکتر نیما رضائی، استاد ایمونولوژی دانشگاه، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی و رئیس شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یوسرن به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل دانشگاه، کتاب جامع علوم تلفیقی حاوی مطالبی به روز و بین‌رشته‌ای با تلفیق علم و هنر در هر فصل است که توسط انتشارات اشپرینگر منتشر می‌شود.
انتشارات اشپرینگر این مجموعه کتاب را با پیشنهاد و ایده شبکه جهانی یوسرن به چاپ می‌رساند که نخستین جلد آن با زیرعنوان علم بدون مرز، در بیست‌ و دو فصل و پانصد صفحه منتشر شده و هشت جلد دیگر نیز در حال تألیف است.
توجه به علوم بین‌رشته‌ای، نگاه کل‌نگر به علوم مختلف و انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی بین‌المللی و بین‌رشته‌ای یکی از اهداف شبکه جهانی یوسرن است که نگارش این مجموعه کتاب نیز با تکیه بر همین اهداف مورد توجه قرار گرفت.
در تألیف نخستین جلد از این مجموعه، 20 محقق و استاد بین‌المللی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور با دکتر نیما رضائی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه و رئیس شبکه جهانی یوسرن همکاری داشته‌اند.
مقدمه‌ای بر علوم تلفیقی؛ علم بدون مرز، انسان به ‌عنوان یک سیستم یکپارچه، ماهیت تحقیقات کیفی در تحولات فرآیند؛ انسان در حال تغییر در جهان در حال تغییر، علوم تلفیقی؛ جاه‌طلبی‌ها، کاربردها و سوءتفاهم‌ها، ادغام علوم و دانش یکپارچه انسانی، مدل‌ها و یکپارچه‌سازی، شبکه‌های تطبیقی در تلاقی هوش مصنوعی و علوم رسمی، زیست‌شناسی، پزشکی و اجتماعی، بازاندیشی کنترل مدیریتی در متن‌های معاصر و مفهوم انسانی پایدار در هم‌افزایی هنر و علم، برخی از عناوین فصول این کتاب را تشکیل می‌دهند.
توضیح اینکه دکتر نیما رضائی، رئیس شبکه جهانی یوسرن تاکنون بیش از بیست جلد کتاب به زبان انگلیسی منتشر کرده و امید می‌رود که انتشار این مجموعه نیز برگ زرینی دیگر از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی تهران باشد.
برای مشاهده اطلاعات نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های علوم تلفیقی اینجا کلیک کنید.

منبع: وب سایت معاونت بین الملل علوم پزشکی تهران

نظر شما :
captcha
Close