کد: 7509-356368      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر    تعداد بازدید : 513

سمینار آشنایی با ویروس HIV و مبارزه با بیماری ایدز در پردیس کیش دانشگاه برگزار شد

سمینار آشنایی با ویروس HIV و مبارزه با بیماری ایدز با همکاری هلال احمر و سازمان مرکز توسعه سلامت کیش برای دانشجویان بین الملل و کارکنان پردیس کیش دانشگاه برگزار شد

سمینار یک روزه آشنایی با ویروس HIV  و مبارزه با بیماری ایدز، به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز و با شعار " همه ما در یک کشتی نشسته ایم" روز شنبه 16 آذر ماه 98 در محل سالن اجتماعات پردی کیش دانشگاه برگزار شد.

در این سمینار، مولایی معاون امور جوانان سازمان هلال احمر کیش، مهندس مرادی مسئول مرکز مبارزه با بیماری های واگیردار مرکز توسعه سلامت کیش و دکتر ستاریان کارشناس مرکز مبارزه با بیماری های واگیر دار در جمع دانشجویان حضور داشتند.

اعضای کمیته دانشجویی فعالیت های بین الملل پردیس کیش دانشگاه نیز در این مراسم به ارائه مطالب خود پیرامون ابعاد علمی و آماری این بیماری پرداختند.

پس از ارائه مطالب توسط دانشجویان، دکتر ستاریان کارشناس مرکز مبارزه با بیماری های واگیر دارمرکز توسعه سلامت کیشف ضمن تبریک روز دانشجو به حاضرین، به ارائه تاریخچه ای از پیدایش این بیماری و اطلاعات جامعی درباره راه های انتقال و نحوه پیشگیری آن پرداخت.

وی در ادامه شعار امسال سازمان جهانی بهداشت در خصوص مبارزه با این بیماری را به صورت مبسوط برای شرکت کنندگان توضیح داد.

در این سمینار علمی که با هدف آشنایی هر چه بهتر دانشجویان و کارکنان درباره بیماری ایدز و ویروس HIV برگزار شده بود؛ بروشور های جهت اطلاع رسانی بهتر و بیشتر در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان این گردهمایی علمی و فرهنگی که به همکاری مرکز توسعه سلامت کیش، هلال احمر کیش و واحد فرهنگی و دانشجویی پردیس کیش برگزار شد؛ با همراهی کارشناسانی از مرکز توسعه سلامت کیش، به صورت نمادین از تعدادی از دانشجویان و کارکنان داوطلب این شعبه تستHIV  به عمل آمد.

 

خبر بروزرسانی خواهد شد

نظر شما :
captcha
Close