کد: 7509-358614      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۸ تير   تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۸ تير    تعداد بازدید : 104

دفتر انجمن دانشجویان بین الملل و شورای صنفی دانشجویان بین الملل دانشگاه افتتحاح شد.

مراسم افتتاح دفتر انجمن دانشجویان بین‌الملل (TUMS-ISA) و شورای صنفی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه (TUMS-ISRC) در ساختمان حجت دوست پردیس بین‌الملل دانشگاه برگزار شد.

 

 

                                                                                                                                         

 به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این مراسم دوشنبه 5 تیر 1402 در پایان نشست شورای مدیران معاونت بین‌الملل و با حضور دکتر محمدحسین آیتی، معاون بین‌الملل دانشگاه و مدیران و معاونان حوزه بین‌الملل دانشگاه برگزار شد.
دکتر کوثر اثنی عشری، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل در ابتدای این برنامه به معرفی انجمن دانشجویان بین‌الملل دانشگاه پرداخت و بیان داشت: از تابستان سال گذشته این انجمن در قالب چهار کمیته علمی، هنری، اجتماعی و ورزشی فعالیت خود را آغاز کرد.
وی با اشاره به اینکه در کمیته علمی رویکرد اصلی انجام فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ای است که در کنار تحصیل به ارتقای دانش و آگاهی دانشجویان کمک کند، افزود: این فعالیت‌ها می‌تواند شامل اجرای پروژه‌های پژوهشی و چاپ مقالات، راه‌اندازی مجلات، تشکیل گروه جزوات درسی و شرکت در وبینارها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی باشد که شاید تاکنون پراکنده بودند و در کمیته مذکور می‌توان دانشجویان را در کنار یکدیگر قرار داد و شاهد همکار میان آن‌ها بود.
معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل تصریح کرد: در قالب کمیته هنری انتظار می‌رود برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های موسیقی، تئاتر، ادبیات، عکاسی و حتی صنایع‌دستی اجرایی شود. خوشبختانه این کمیته تاکنون کارگاه‌های هنری و برنامه‌های خیرخواهانه مختلفی را برگزار کرده و حضوری جدی در جشن نوروز و جشن زبان فارسی و بزرگداشت حکیم فردوسی داشته است.
دکتر اثنی عشری افزود: هدف از راه‌اندازی کمیته اجتماعی نیز مشارکت دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در فعالیت‌هایی چون تورها و دورهمی‌های دانشجویی و برنامه‌های مذهبی و فرهنگی است که با شکل‌گیری این کمیته  به صورت منظم‌تر و با همکاری حداکثری دانشجویان اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه با تشکیل کمیته ورزشی انجمن دانشجویان بین‌الملل، کلاب‌هایی در رشته‌های مختلف ورزشی ایجاد شد، گفت: تاکنون 100 دانشجو به عضویت این کمیته درآمده‌اند و با توجه به علایقشان در کلاب‌هایی مختلف فعالیت می‌کنند.
معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل اضافه کرد: دانشجویان بین‌الملل دانشگاه تا به حال در برنامه‌های متنوع ورزشی دانشگاه حضوری جدی داشته‌اند و ما با ایجاد کمیته مذکور به دنبال تقویت تیم‌ها، توانمندسازی دانشجویان و گسترش مشارکت آن‌ها در رویدادهای ورزشی داخل و خارج از دانشگاه هستیم.
دکتر اثنی عشری سپس ساره فرحات، دبیرکل انجمن دانشجویان بین‌الملل دانشگاه را معرفی کرد و اظهار داشت: ایشان دستورالعملی برای نحوه فعالیت دانشجویان در کمیته‌ها، چگونگی عضوگیری هریک از چهار کمیته و انتخابات آن‌ها تهیه کرده و ماهانه گزارشی از فعالیت‌های انجمن را در اختیار معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل قرار می‌دهند.
وی قدم مهم بعدی در فعالیت‌های این انجمن را برگزاری انتخابات روسای کمیته‌ها دانست.
معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل همچنین توضیحاتی در خصوص شورای صنفی دانشجویان بین‌الملل ارائه کرد و گفت: این شورا نیز از حدود پنج ماه پیش آغاز به کار کرده و رویکرد اصلی از تشکیل آن ارتباط دانشجویان خارجی به صورت رسمی با حوزه بین‌الملل بود تا بتوانند مطالبات، دغدغه‌ها، چالش و پیشنهادات خود را مطرح و پیگیری کنند.
وی بیان داشت: چندی پیش با مشارکت حدود 60 درصدی دانشجویان بین‌الملل در خوابگاه‌ها، انتخابات شورای صنفی برگزار شد و هم‌اکنون تمامی دانشکده‌ها دارای نمایندگانی در شورای مذکور هستند.
دکتر اثنی عشری ادامه داد: همچنین امور خوابگاه‌های دختران و پسران، مشکلات ویزا و امور مالی و رفاهی دانشجویان بین‌الملل نیز توسط نمایندگانی در این شورا پیگیری می‌شود ضمن اینکه الهه جلالی، دبیری شورای صنفی دانشجویان بین‌الملل را برعهده دارد.
معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل ضمن قدردانی از معاون بین‌الملل برای حمایت‌های انجام شده، اظهار داشت: با توجه به درخواست دانشجویان و مساعدت همکاران، فضایی در ساختمان حجت دوست پردیس بین‌الملل به صورت مشترک به دفتر انجمن و شورا اختصاص یافته که امروز شاهد گشایش آن هستیم.
پس از آن مدیران و معاونان حاضر به بیان نقطه نظرات و طرح پیشنهادات خود پرداختند و ساره فرحات، دبیرکل انجمن دانشجویان بین‌الملل و الهه جلالی، دبیر شورای صنفی نیز نکاتی را مطرح کردند.
دکتر آیتی نیز با تقدیر از تلاش‌های دکتر اثنی عشری، سایر مدیریت‌ها و معاونت‌ها و همکاران معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، گفت: قدم بعدی در فعالیت انجمن دانشجویان بین‌الملل دانشگاه، جذب حداکثری دانشجویان خارجی برای عضویت در چهار کمیته علمی، هنری، اجتماعی و ورزشی است.
معاون بین‌الملل دانشگاه تصریح کرد: از آنجا که هدف انجام فعالیت‌های فوق‌برنامه است، این انجمن باید در سطحی وسیع به ارائه پیشنهاداتی مرتبط با هریک از کمیته‌ها بپردازد تا دانشجویان با توجه به علاقه‌مندی‌شان عضو انجمن شده و فعالیت کنند.
در ادامه، با حضور معاون بین‌الملل دانشگاه، اعضای شورای مدیران معاونت بین‌الملل و جمعی از دانشجویان، دفتر انجمن دانشجویان بین‌الملل و شورای صنفی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه افتتاح شد.
 

نظر شما :
captcha
Close